۸۰ درصد چالش‌های سلامت خارج از حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی است

80 درصد چالش‌های سلامت خارج از حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی است

اخبار سلامت به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس اداره همکاری‌های بین‌بخشی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت گفت: بیش از ۸۰ درصد چالش‌های سلامت خارج از حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی است که باید همکاران دیگر به این موضوع توجه کنند.

 نرگس رستمی در نهمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی خوزستان که امروز (۲۴ دی‌ماه) در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد:

کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مهم‌ترین مرجع سیاست‌گذاری برای چالش‌های سلامت هر استان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد:

با ایجاد کانون‌های سلامت و کانون‌های مشارکت، ظرفیتی برای مشارکت مردم در تصمیم‌سازی ایجاد می‌شود و امیدواریم شاهد پررنگ شدن نقش مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها باشیم. همچنین امیدواریم مراکز علمی و تحقیقاتی حضور پررنگ‌تری در این زمینه داشته باشند.

رستمی افزود:

بیش از ۸۰ درصد چالش‌های سلامت خارج از حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی است که باید همکاران دیگر به این موضوع توجه کنند. اکنون با وجود کارگروه‌های مستعد، این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس اداره همکاری‌های بین‌بخشی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت گفت:

طرح جامع سلامت در دستور کار است و امیدواریم از سال آینده اولویت‌های کار مشخص شوند و امیدواریم این طرح در خوزستان نیز دیده شود.

رستمی بیان کرد:

مصوبات شورای عالی امنیت غذایی در سطح ملی مصوباتی دارد که در سطح استان اجرا می‌شود که این موضوع نیز به چالش‌های سلامت هر استان برمی‌گردد.

وی با اشاره به مصوبات اخیر شورای عالی امنیت غذایی، افزود:

موضوع ارتقای سلامت محصولات کشاورزی یکی از مصوبات اخیر بوده است که امیدواریم جهاد کشاورزی، دانشگاه و سازمان برنامه و بودجه این موضوع را مدنظر قرار بدهند.

همچنین بسته‌های خدمات سلامت کارکنان در نظر گرفته شده است تا ببینیم چه اقداماتی برای ارتقای سلامت کارکنان باید مدنظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد:

مصوبه دیگر، ایجاد مجامع سلامت است. همچنین یکی دیگر از مصوبات، بالا بردن کیفیت آرد و نان است که در این خصوص باید میزان نمک و غنی‌سازی در نان مورد توجه قرار گیرد.

این مصوبات باید پیگیری شوند.

در ادامه غلامرضا حیدری مشاور اجرایی دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه باید پیشنهادات و نکاتی که در شورای سلامت و امنیت غذایی مطرح می‌شود، سلامت‌محور باشند، اظهار کرد:

با توجه به اینکه برخی بیماری‌ها تنها در یک نقطه اتفاق می‌افتند و ممکن است این بیماری از نوع خود در یک منطقه ۷۵ درصد و در نقطه دیگر ۲۵ درصد بر مردم تأثیرگذار باشند، باید بدانیم که پراکندگی نوع بیماری در هر شهر یا استان ممکن است متفاوت باشد.

وی افزود:

بنابراین باید روند برنامه‌ریزی در شورای سلامت و امنیت غذایی به گونه‌ای باشد که هرگونه تصمیم‌گیری با نگاه به سلامت مردم اتخاذ شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star