کشف بیش از ۷۵۰ هزار قلم لوازم آرایشی قاچاق در کردستان

کشف بیش از 750 هزار قلم لوازم آرایشی قاچاق در کردستان

اخبار آرایشی به نقل از ایلنا:

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۷۵۴ هزار و ۸۵ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در کردستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا میرزایی امروز در سومین جلسه کارگروه محصولات سلامت محور که در سنندج تشکیل شد با بیان اینکه کالاهای قاچاق تهدیدی برای جامعه محسوب می‌شود، افزود: با ورود کالاهای قاچاق زمینه بیکاری عده‌ای در کردستان فراهم شد طوری‌که در چند سال اخیر از ۷۳ واحد تولیدی هزار و ۸۳ نفر شغل خود را از دست دادند.


بیشتر بدانید : سرطان معده چیست؟


 

وی حمایت از تولید داخلی و برخورد با باندهای کلان و سازمان یافته را ضروری برشمرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی در حوزه کالاهای سلامت محور حساسیت ویژه ای دارند و در قالب نشست های مختلف برای آگاه سازی و فرهنگ سازی مردم نهایت تلاش خود را به کار می گیرند.

میرزایی ادامه داد: چنانچه در سطح عرضه حجم کالای قاچاق پایین باشد برخورد توجیهی در دستور کار قرار می‌گیرد و اگر حجم کالای قاچاق بویژه کالاهایی که سلامت محور اند گسترده باشد برخورد جدی صورت می گیرد.

وی گفت: برای برخورد و مبارزه با قاچاق کالای سلامت‌محور به‌صورت جدی تلاش می‌کنیم چراکه با خروج ارز از کشور و سلامت مردم ارتباط دارد و خروجی جلسات کارگروه باید در چارچوپ قانون باشد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان به آمار کشفیات کالای قاچاق در چهار ماهه سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: در چهار ماهه نخست امسال کالاهای سلامت محور قاچاق در هفت مرحله منهدم شدند و در این راستا محصولات آرایشی و بهداشتی با ۷۵۴ هزار و ۸۵ قلم به ارزش ۶۵۵ میلیون و ۷۴۲ هزار ۱۲ درصد نیز رشد داشته است.

میرزایی خاطر نشان کرد: کشفیات دارو با یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۹۸۶ قلم، برنج با ۳۵ هزار و ۶۹۰ کیلوگرم و چای با ۵ هزار و ۴۴۱ کیلوگرم نیز به ترتیب ۲۶، ۵۸ و ۳۰ درصد کاهش داشته است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star