کشف ۳۴ هزار قلم داروی قاچاق در گلستان

 داروی قاچاق در گلستان

اخبار دارو به نقل از ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ دوم عباسعلی پهلوان سر روز شنبه در نشست خبری اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان که با حضور معاون استاندار برگزار شد، افزود: در همین مدت ۲۳ هزار و ۳۴۳ لیتر سوخت، ۶ قلم اشیای عتیقه، یکهزار و ۲۲ قوطی مشروبات الکلی، ۱۳۳ تن چوب، ۶ هزار و ۴۰۸ راس دام خارج از شبکه و ۲۱۴ قبضه انواع اسلحه قاچاق کشف شده است.
وی عنوان کرد: در این بازه زمانی ۲۵ هزار و ۷۲۵ قلم لوازم آرایشیو بهداشتی و ۳ هزار و ۶۶۲ عدد انواع مواد محترقه کشف و ضبط شده که در مجموع یکهزار و ۲۵۲ پرونده به ارزش ۶۲ میلیارد ریال برای کالاهای قاچاق تشکیل شده است.


بیشتر بدانید : فواید لوسیون‌های بدن


به گفته وی، ارزش کالاهای قاچاق امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل که ارزش کشفیات ۴۷ میلیارد ریال بود، ۳۳ درصد افزایش داشته است.
نماینده پلیس آگاهی گلستان در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارزادامه داد: در این راستا یک مرحله طرح کشوری و ۲ مرحله طرح استانی مبارزه با قاچاق کالا اجرا و بیشترین کشفیات مربوط به لوازم آرایشی، مواد غذائی، موبایل و لوازم خانگی بوده است.
سرهنگ پهلوان سر گفت: در سال گذشته مامورین مبارزه با قاچاق کالا ۲۹۵ هزار و ۱۷۹ قلم دارو، ۱۱۲ هزار و ۴۷۱ لیتر سوخت خارج از شبکه، ۴۳ قلم شی عتیقه، ۵ هزار و ۵۷ بطر مشروبات الکی، ۱۳۷ تن چوب، ۶ هزا رو ۴۰۸ راس دام، ۲ هزار و ۸۸ شاخه چلم، ۵۷۹ قبضه اسلحه، ۸۹ هزار و ۲۲۸ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و ۲۸۲ هزار و ۹۶۰ عدد مواد محترقه کشف و ضبط کردند.
رئیس اداره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی گلستان افزود: در سال گذشته در مجموع چهار هزار و ۳۶۷ فقره پرونده به ارزش ریالی ۱۷۵ میلیارد ریال تشکیل شد و ۱۷ مرحله طرح کشوری و ۶ مرحله طرح استانی اجرا شد.
وی همچنین بدون اشاره به آمار سال جاری دستگیرشدگان در این حوزه گفت که در ارتباط با قاچاق کالا سال گذشته ۴ هزار و ۱۸۱ نفر در استان دستگیر شدند.
سرهنگ پهلوان سر همچنین از متلاشی شدن ۷ باند قاچاق کالا در سال گذشته خبر داد و گفت: در این پیوند ۹۹۴ دستگاه وسیله نقلیه در استان کشف و ضبط شده است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star