کشف ۳ تُن “دستمال کاغذی” غیربهداشتی در کارگاه خانگی در کرمانشاه

دستمال کاغذی" غیربهداشتی در کارگاه خانگی

 

اخبار بهداشت و سلامت به نقل از ایسنا:

مدیر نظارت بر موادغذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از کشف بیش از سه تُن دستمال کاغذی غیربهداشتی در یک کارگاه خانگی در کرمانشاه خبر داد.

شهریار مستوفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در پی گزارش مردمی از فعالیت یک کارگاه غیرمجاز تولید دستمال کاغذی در منزلی مسکونی در کرمانشاه، کارشناسان این معاونت به محل اعزام شدند، اما صاحب منزل از ورود آنها خودداری کرد.

وی افزود: با دریافت دستور دادستانی و استفاده از قوه قهریه کارشناسان وارد منزل مسکونی شده و با حجم انبوهی از دستمال کاغذی که به صورت کاملا غیربهداشتی تولید شده بود، مواجه شدند.


بیشتر بدانید:  تشخیص نوع مو از نظر چرب و خشک بودن و انتخاب شامپو


مستوفی گفت: از این کارگاه خانگی ۱۶ هزار و ۴۰ بسته انواع دستمال کاغذی با برندهای مختلف جعلی، یک تن و ۷۱ کیلوگرم دستمال کاغذی فله ای بدون مشخصات، دو تن انواع جلد نوار بهداشتی و ۲۰۰ کارتن خالی با لیبل های جعلی کشف شد.

مستوفی با بیان اینکه باید ارزیابی دقیقی از حجم کشفیات صورت گیرد، برآورد کرد بیش از سه تن دستمال کاغذی غیربهداشتی در این منزل مسکونی کشف و توقیف شده باشد.

این مسئول تصریح کرد: فرد متخلف که چند کارگر را هم برای تولید این حجم دستمال کاغذی به کار گرفته بود، طبقه پایین منزل مسکونی خود را به یک کارگاه تولید دستمال کاغذی با استفاده از دستگاه‌های کاملا غیربهداشتی و در شرایط ناسالم تبدیل کرده بود.

مستوفی افزود: از طرفی این فرد متخلف جلد و بسته بندی بیش از ۲۵ برند دستمال کاغذی را جعل کرده و محصولات خود را در آنها قرار داده و به فروش می‌رساند.

وی تصریح کرد: این فرد هم اکنون تحویل مراجع قضایی شده و محموله کشف شده نیز در حال انتقال به محل مطمئنی است تا زمانی که مراحل قانونی طی شده و در خصوص آن تصمیم گیری شود

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star