اردبیل|۸۰ درصد خانه‌های بهداشت بهینه‌سازی شد

اردبیل|۸۰ درصد خانه‌های بهداشت بهینه‌سازی شد

اخبار بهداشتی به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ، بابک نخستین امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیر اظهار داشت:

استفاده عموم مردم از خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت یکی از وظایف بهداشت استان را در احداث و راه‌اندازی خانه‌های بهداشت خطیرتر کرده است که در این زمینه در حال‌حاضر ۶۴ پروژه بهداشتی در سطح استان اردبیل در دست احداث و تکمیل می‌باشد و ۲۲ طرح و پروژه دیگر نیز امسال افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به بهینه‌سازی ۸۰ درصد خانه‌های بهداشتی در استان اردبیل افزود:

خوشبختانه در حال‌حاضر حدود ۸۰ درصد ساختمانهای بهداشت و خانه‌های سلامت و بهداشت در سطح استان بهینه‌سازی شده است که در این زمینه تنها هدف ما ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان می‌باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد:

احداث خانه‌های بهداشت در مناطق محروم و مستعد یکی دیگر از برنامه‌هایی است که هم‌اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

نخستین ضمن تاکید بر ضرورت محرومیت‌زدایی بهداشتی در مناطق محروم استان اردبیل گفت:

باتوجه به اینکه از لحاظ نیروی تخصصی با کمبود نیرو مواجه هستیم ولی به صورت ویژه به مناطق محروم به ویژه در مناطق محروم و روستاهای دور افتاده شهرستان نیر توجه خواهد شد.

وی ادامه داد:

راه‌اندازی خانه‌های بهداشت با جذب اعتبارات و تامین برخی زیرساختها در منطقه محقق خواهد شد که در این زمینه نیاز است تا تمامی مسئولان بهداشتی استان و شهرستان نیر در این زمینه تعامل و اهتمام داشته باشند تا این مهم در سریع‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد که ما نیز تلاش خواهیم کرد تا در جذب اعتبارات و تسریع روند احداث خانه‌های بهداشتی هیچ گونه تعللی نداشته باشیم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star