۶ کشوری که داروی ایرانی می‌خرند

6 کشوری که داروی ایرانی می‌خرند

اخبار دارو به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای به معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، از رشد دو برابری صادرات داروهای تولیدی و مواد اولیه در سال ۹۶ خبر داد.

 بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، در متن نامه دکتر اکبر برندگی خطاب به دکتر غلامرضا اصغری آمده است:

« احتراما نظر به مفاد برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور و به منظور توسعه صادرات غیر نفتی و در راستای سیاست‌های دولت در خصوص حمایت از صادرات و تلاش در زمینه توسعه صادرات فرآورده‌های دارویی، سازمان غذا و دارو ضمن حفظ اولویت تامین نیاز دارویی کشور، با تشویق شرکت‌ها و با همکاری سندیکای صاحبان صنایع داروسازی و سندیکای مواد اولیه، مجوز صادرات مازاد تولید داخلی را صادر نموده است.

بر اساس جمع‌بندی اطلاعات و آمار دریافتی از تامین کنندگان، حجم صادرات سال ۱۳۹۶ کشور حدود ۱۲۰ میلیون دلار برآورد شده که از این مقدار ۱۱۰ میلیون دلار دارو و ۱۰ میلیون دلار مربوط به مواد اولیه دارو می‌باشد.

با وجود همه مشکلات شرکت‌های تولیدی، مقایسه آمارصادرات سال ۱۳۹۶با مدت مشابه سال قبل (آمار صادرات سال ۱۳۹۵ حدود ۷۰ میلیون دلار) رشد دو برابری صادرات داروهای تولیدی و مواد اولیه را در این سال نشان می‌دهد.

بررسی اطلاعات نشان می‌دهد بیشترین میزان صادرات مربوط به داروهای های تک و شیمی درمانی بوده که عمدتا به کشورهای روسیه، عراق، سوریه، افغانستان و اوکراین و آذربایجان صادر شده است.

اطلاعات تفصیلی به پیوست نامه حضورتان ارسال می‌گردد.»

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star