۴۰۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان در ایران

۴۰۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان در ایران

اخبار حوزه بهداشت و درمان به نقل از سلامت آنلاین:

نائب رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی با اشاره به آمار ۴۰۰ هزار نفری مبتلایان به سرطان در کشورمان گفت: شهرنشینی، هوای ناسالم و آلوده، تغذیه نامناسب، استفاده از قند، شکر، نوشابه، گرم کردن مواد غذایی با مایکروویو، و نداشتن فعالیت فیزیکی می‌تواند باعث بروز سرطان شود.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران، دکتر  بهرام مفید اظهار داشت: سرطان پروستات در آمریکا، اروپا و کشورهای دیگر به عنوان دومین سرطان شایع در مردان شناخته می شود و در کشور ما رتبه چهارم را دارد.

 


بیشتر بدانید:  تشخیص نوع مو از نظر چرب و خشک بودن و انتخاب شامپو


 

وی افزود: متأسفانه سرطان پروستات علائم زیادی نداشته و تنها نشانه هایی همچون تکرر ادرار، شب بیداری برای ادرار کردن و با زورزدن در هنگام ادرار همراه بوده اما در هنگام بدخیم بودن آن تشخیص این بیماری توسط اسکرینینگ یا بیماریابی با آزمایش PSA انجام می شود.

مفید گفت: در کشور ما سالیانه حدود ۸۵ هزار موارد جدید سرطان ایجاد می شود و در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان را داریم.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: خوشبختانه وزارت بهداشت به سمت هرچه تخصصی شدن در درمان سرطان های گوناگون پیش رفته اما تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده است همچنین از طریق هیئت بورد و انجمن رادیوتراپی و انکولوژی پیگیر هستیم تا فلوشیپ های ارگان های مختلف به وجود آید و این امر سبب شده تا پزشک متمرکز بر یک موضوع بوده و درمان بیمار خیلی دقیق تر انجام شود.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star