گردشگری سلامت در اردبیل توسعه می یابد

گردشگری سلامت در اردبیل توسعه می یابد

اخبار سلامت به نقل از “خبرگزاری تسنیم”، کریم حاجی‌زاده پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی قابلیت‌های گردشگری سلامت اردبیل اظهار داشت:

در مقوله گردشگری سلامت ضروری است به بازارهای داخلی توجه داشته باشیم و توسعه این بخش را باتوجه به بازار داخلی فراهم آوریم.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح برنامه‌ها و رویه‌ها و خروج از تمرکز صرف به بازار برخی کشورهای همسایه افزود:

با توجه به شرایط کشورهای همسایه و روابط بین ایران و این کشورها، بازارهای داخلی ظرفیت و قابلیت قابل توجهی برای استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد:

آب‌ گرم معدنی، آب و هوای مطلوب و تغذیه سالم ویژگی‌های منحصر به فردی است که می‌تواند در برنامه‌های توسعه گردشگری سلامت مورد توجه قرار گیرد.

حاجی‌زاده گفت:

از جمله اینکه این قابلیت‌ها می تواند در ارائه خدمات توانبخشی و پس از بیمارستان مورد توجه قرار گیرد و گردشگری سلامت اردبیل در این مسیر توسعه یابد که باید در این زمینه برنامه‌ریزی اساسی انجام شده و اولویت‌ اقدامات برای تحقق گردشگری سلامت استان با بهره‌مندی از بازارهای داخلی باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ایجاد دهکده‌های سلامت در این استان را ضروری دانست و تصریح کرد:

در عین حال تقویت زیرساخت‌های گردشگری سلامت، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی و توجه به نیاز روز گردشگران مورد تاکید است.

وی اظهار کرد:

استان اردبیل در حوزه گردشگری سلامت دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالایی بوده که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه استان شود که لازمه بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی و هماهنگی هر چه بیشتر متولیان امر است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star