گردشگری سلامت استان قم حمایت می‌شود

گردشگری سلامت استان قم حمایت می‌شود

اخبار سلامت به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیرکل میراث‌فرهنگی قم با تاکید بر لزوم حمایت گردشگری سلامت در استان قم، عنوان کرد:

در استان قم‌ بعد از گردشگری مذهبی، یکی از مهم‌ترین منابع خدمات‌رسانی و تحصیل سرمایه، گردشگری سلامت است.

حمید یزدانی در بازدید از دهکده سلامت صبا، گفت:

استان قم از دانش و علم پزشکی و پتانسیل‌های لازم در زمینه گردشگری سلامت، برخوردار است، توسعه زیرساخت‌ها و شیوه مدیریت این نوع از گردشگری مواهب اقتصادی کلان ایجاد می‌کند، لذا باید دراین زمینه برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان این که سالانه گردشگران زیادی از کشورهای همسایه مانند عراق، ترکیه و آذربایجان و کشورهای حوزه خلیج فارس به استان قم سفر می کنند، افزود:

بخش قابل توجهی از این گردشگران نیاز به خدمات پزشکی و پیراپزشکی دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی قم ادامه داد:

این حجم ورود گردشگر به استان قم که درصدی از آن‌ها انگیزه‌های درمانی دارند، می‌تواند ظرفیت بسیار با اهمیتی برای توسعه اقتصادی استان باشد.

وی با اشاره به هدف خود از بازدید از دهکده سلامت صبا، تصریح کرد:

حمایت از گردشگری، ترویج و توسعه صنایع استان بیان کرد از اهداف میراث فرهنگی است و درصدد هستیم تا در کنار تاسیسات گردشگری، نمایشگاه‌های دائمی و فصلی صنایع دستی ایجاد کنیم.

در پایان این بازدید، مدیرعامل دهکده سلامت صبا، ضمن گفتگو با مدیرکل میراث فرهنگی قم پیشنهاد ارائه خدمات ویژه گردشگری به کارکنان دولت را ارائه داد و اظهار کرد:

از مهم ترین وظایف ما خدمات رسانی خوب و با کیفیت به قشر فرهیخته کشور به ویژه کارمندان دولت در سازمان میراث فرهنگی و سایر ارگانهای دولتی است که امیدوار هستیم تا در سایه یک تفاهم نامه در انجام این امر موفق باشیم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star