کفسابی

امروزه با توجه به تنوع و جایگزینی کفپوش های مختلف، استفاده از موکت برای فرش کردن کل کف ساختمان به شدت کاهش یافته است. از این رو کفسابی و سنگسابی نقش مهمی در صنعت ساخت و ساز پیدا کرده است.هرساختمان تازه ساز بعد کفپوش شدن جهت از بردن اثرات مصالح ساختمانی و یکدست شدن کف نیاز به عمل کفسابی وسنگسابی دارد.

همچنین در بازسازی منازل استفاده از کف سابی وسنگ سابی هم در وقت وهزینه صرفه جویی می کند. تصور کنید جهت بازسازی یا پاکسازی لک های مختلف بخواهید کفپوش منزل و یا محل کار خود را تعویض نمایید، این عمل ملزم به پرداخت هزینه بسیار به همراه کنده کاری و اتلاف وقت و کثیف کاری بسیار است. شما می توانید درعرض چند ساعت به جای چند هفته کفپوش های خود را از روز اول درخشان تر و یکدست تر کنید.

کفسابی بر روی روی تمامی کفپوش مانند: انواع سنگ ،سرامیگ،بتن،موزاییک،پارکت قابل اجرا است.

 

کفسابی چیست ؟

کفسابی به عملی می گویند که طی آن یک لایه بسیار نازک به اندازه پوست پیاز از رو سنگ با دستگاه های مخصوص برداشته می شود، و با استفاده از مواد مخصوص کف های شما هم تراز و درخشان می شود به طوری که تصویر خود و یا لوستر را بر روی کفپوش خود می بینید.

سنگ سابی

سنگ سابی سنگ کف همان عمل کفسابی است که بر روی انواع سنگ انجام می شود. که در آن با ساب زدن سنگ و برداشت لایه بسیار نازک پستی بلندی های سنگ برداشته و سنگ یکدست می شود. و برآمدگی ها و تیزی های سنگ که ممکن است به انسان آسیب برساند و یا درز هایی که ممکن است محل تجمع باکتری ها شوند پر می شوند و از بین می روند و همچنین سنگهای شما براق و باعث افزایش طول عمر سنگ می شوند.

سنگسابی یکی از الزامات جهت مکان های پرتردد مانند:

تمامی ساختمان نوساز و باز سازی شده ،ادارات،ارگان ها ،رستوران ها ،باشگاه های ورزشی،مغازه ها ،پاساژها، مراکز خرید بیمارستان ها ،فرودگاه ها ،شرکت های خصوصی و دولتی و… می باشد. که به وسیله آن می توانید طول عمر کفپوش های خود را بیشتر کنید.و با شفافیت سنگها حس خوبی را به مخاطبین خود دهید. سنگسابی سنگ های مختلف متفاوت است و هر کدام نیاز به مهارت خاص و دستگاه مخصوص و ساب و مواد نانو متفاوت دارد.

تفاوت کفسابی و کفشویی

کفسابی برای رفع کلی عیوب سنگها استفاده می شود اما کفشویی شما فقط می توانید ظاهر سنگ را تمیز کنید. سنگ در اثر استفاده دستگاه کفسابی و ساب ایتالیایی براق می شود، ولی در کفشویی فقط لک ها و کثیفی ها از بین می رود. در کفسابی ناهمواری سنگ حاصل از کار ساختمانی از بین می رود که در کفشویی این کار امکان پذیر نیست.

در سنگسابی سوراخها و درزهای سنگ را با موادی خاص که به آن رزین می گویند پرمی کنند، که در کفشویی این امکان پذیر نیست در کف سابی سنگ به طور کامل ترمیم می شود اما در کف شویی سطح ظاهری سنگ برای مدت کوتاهی تمیز می شود.اگر سنگ شما دارای خط و خش باشد این کار فقط با دستگاه مخصوص کف سابی رفع می شد، سنگ سابی باعث طول عمر کف محل مورد نظر می شود و دیگر نیازی به تعویض کفپوش ها نیست.

اسید خوردگی و سرکه خوردگی و آسیب جدی سنگ فقط با کف سابی رفع می شود.

ساب زنی  

ساب زنی سنگ کف که به آن در اصطلاح کفسابی و سنگسابی نیز می گویند. برای براقی فوق العاده سنگ و ترمیم سنگ آسیب دیده و یا ترمیم هرعیبی از سنگ گفته می شود ساب زدن سنگ کف زمانی استفاده می شود که روی سنگ اسید ، ترشیجات و یا هر نوع ماده اسیدی روی سنگ ریخته باشد. و یا اگر سنگ پستی و بلندی داشته باشد و یا روی آن مصالح ساختمانی چسبیده باشد. و یا اگر سنگ کهنه شده باشد از ساب زدن سنگ کف استفاده می شود.

مزایای کفسابی سنگ

  • کفسابی سنگ کف باعث درخشندگی فوق العاده سنگ می شود.
  • سنگ خاصیت آینه ای پیدا می کند که این امر با کف سابی ایتالیایی امکان پذیر است.
  • کفسابی ایتالیایی نوعی از سنگ سابی است که در آن سنگ طوری ساب می خورد که شما می توانید تصویر سقف را روی سنگ ببینید.
  • ساب زدن سنگ کف باعث طول عمر سنگ می شود سوراخها و درزهای سنگ را با استفاده از مواد مخصوص پر می شود
  • که به آن رزین ساب می گویند.
  • کفسابی باعث نو جلوه دادن نمای داخلی ساختمان می شود.
  • از هزینه های بالای تعویض سنگ جلوگیری می شود.