توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد +تصاویر

توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد +تصاویر

 

اخبار سلامت به نقل از سلامت انلاین :

سلامت آنلاین- مردی که نیمی از صورتش را بر اثر رشد تومور سرطانی از دست داده بود، با تلاش جراحان خبره توانست امید تازه‌ای به زندگی پیدا کند.

«تیم مک‌گریس» ۳۸ ساله اهل میشیگان به بیماری «سارکوما سینوویال» مبتلا شده بود که نوع نادری از سرطان بافت نرم بدن است و در نتیجه آن، توموری به اندازه یک پرتقال روی صورت او ایجاد شده بود.


بیشتر بدانید : ۳۰ راهکار تغذیه‌ای برای پیشگیری از سرطان


 

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، پزشکان ترتیبی دادند که تومور سرطانی را خارج کنند اما هر بار که اقدام به ترمیم بافت صورت می‌کردند، بافت پس می‌زد و عمل پیوند ناموفق باقی می‌ماند. با این حال، بعد از گذشت یک سال، جراحان توانستند به او کمک کنند و با استفاده از پوست برداشته شده از پا و زیربغل وی، موفق به بازسازی صورت از بین رفته‌اش شدند. البته آنها گفته‌اند کار ترمیم کامل صورت این مرد تا سال ۲۰۱۸ به طول می‌انجامد.

سلامت آنلاین- مردی که نیمی از صورتش را بر اثر رشد تومور سرطانی از دست داده بود، با تلاش جراحان خبره توانست امید تازه‌ای به زندگی پیدا کند. «تیم مک‌گریس» ۳۸ ساله اهل میشیگان به بیماری «سارکوما سینوویال» مبتلا شده بود که نوع نادری از سرطان بافت نرم بدن است و در نتیجه آن، توموری به اندازه یک پرتقال روی صورت او ایجاد شده بود. به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌میل، پزشکان ترتیبی دادند که تومور سرطانی را خارج کنند اما هر بار که اقدام به ترمیم بافت صورت می‌کردند، بافت پس می‌زد و عمل پیوند ناموفق باقی می‌ماند. با این حال، بعد از گذشت یک سال، جراحان توانستند به او کمک کنند و با استفاده از پوست برداشته شده از پا و زیربغل وی، موفق به بازسازی صورت از بین رفته‌اش شدند. البته آنها گفته‌اند کار ترمیم کامل صورت این مرد تا سال ۲۰۱۸ به طول می‌انجامد. جراحت‌ها و زخم‌های ایجاد شده روی صورت این بیمار بعد از خارج کردن تومور محدودیت‌هایی را برای جراحان ایجاد کرده بود اما آنها با تلاش‌های بی‌وقفه موفق شدند در نهایت صورت او را تا حدودی بازسازی کنند. آنها برای این کار پوست و ماهیچه لازم را از پا و زیربغل سمت چپ «تیم» برداشتند و بعد از مدتی، پوست‌های پیوندی شروع به بهبود کرد. این مرد آمریکایی هنوز قادر به خوردن مایعات نیست، از راه دهان نمی‌تواند غذا بخورد و توانایی بیان برخی کلمات را نیز ندارد اما کیفیت زندگی او نسبت به قبل تا حد زیادی بهتر شده است. پزشکان در فوریه ۲۰۱۴ بعد از دردهای شدید که او در ناحیه آرواره داشت، توانستند بیماری وی را تشخیص دهند. آنها از صورت «تیم» ام‌آرآی گرفتند که در آن مشخص شده بود توموری به اندازه تخم‌مرغ در صورت وی رشد کرده است. این مرد جوان در ابتدا از انجام عمل جراحی سرباز می‌زد و حدود ۱۸ ماه به روش‌های غیرجراحی و درمان جایگزین روی آورد. این نوع تومور سرطانی در برابر بسیاری از درمان‌ها از جمله شیمی‌درمانی مقاوم است و همین امر باعث شد که تومور به رشد خود ادامه دهد. در پایان سال ۲۰۱۵، اندازه تومور دو برابر شده بود و به دلیل این که فضای دهان را نیز اشغال کرده بود، تنفس را برای بیمار دشوار کرده و او مجبور بود با لوله مخصوص غذا بخورد. پزشکان با پرتودرمانی تلاش کردند باعث نابودی تومور شوند و اندازه آن را کوچک کنند. بعد از آن تنفس «تیم» راحت‌تر شد و توانست تکه‌های کوچک غذا را بخورد. پس از کوچک شدن تومور، باید چند هفته سپری می‌شد تا پزشکان بتوانند باقی‌مانده حجم تومور را نیز بردارند. در اکتبر ۲۰۱۵، این بیمار دوباره بعد از ۳۰ ساعت عمل اولیه که تومور را خارج کرده بودند، دوباره به بیمارستان مراجعه کرد تا کارهای ترمیمی روی صورتش انجام شود. پزشکان پیش از عمل تمام فرآیند جراحی را برای این بیمار تشریح کردند و گفتند چشم و گوش چپش را از دست خواهد داد. آنها علاوه بر برداشتن تومور و قسمت‌هایی از صورت و ساختار استخوانی، بخش زیادی از ماهیچه پشت و یک دنده، قسمتی از ماهیچه گردن و سرشانه را نیز برداشته بودند. در اولین تلاش‌ها برای پیوند بافت و ماهیچه، بدن بیمار مقاومت کرد و پیوندها پس زدند و دچار عفونت‌های مکرر شد اما در نهایت پیوندها مؤثر واقع شدند. جراحان قرار است زمستان سال بعد بازسازی صورت «تیم» را ادامه دهند تا تکلم او اصلاح شود و بتواند به راحتی بخورد و بیاشامد.

توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد

جراحت‌ها و زخم‌های ایجاد شده روی صورت این بیمار بعد از خارج کردن تومور محدودیت‌هایی را برای جراحان ایجاد کرده بود اما آنها با تلاش‌های بی‌وقفه موفق شدند در نهایت صورت او را تا حدودی بازسازی کنند. آنها برای این کار پوست و ماهیچه لازم را از پا و زیربغل سمت چپ «تیم» برداشتند و بعد از مدتی، پوست‌های پیوندی شروع به بهبود کرد.

این مرد آمریکایی هنوز قادر به خوردن مایعات نیست، از راه دهان نمی‌تواند غذا بخورد و توانایی بیان برخی کلمات را نیز ندارد اما کیفیت زندگی او نسبت به قبل تا حد زیادی بهتر شده است. پزشکان در فوریه ۲۰۱۴ بعد از دردهای شدید که او در ناحیه آرواره داشت، توانستند بیماری وی را تشخیص دهند.

توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد

توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد

آنها از صورت «تیم» ام‌آرآی گرفتند که در آن مشخص شده بود توموری به اندازه تخم‌مرغ در صورت وی رشد کرده است. این مرد جوان در ابتدا از انجام عمل جراحی سرباز می‌زد و حدود ۱۸ ماه به روش‌های غیرجراحی و درمان جایگزین روی آورد. این نوع تومور سرطانی در برابر بسیاری از درمان‌ها از جمله شیمی‌درمانی مقاوم است و همین امر باعث شد که تومور به رشد خود ادامه دهد.

توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد

در پایان سال ۲۰۱۵، اندازه تومور دو برابر شده بود و به دلیل این که فضای دهان را نیز اشغال کرده بود، تنفس را برای بیمار دشوار کرده و او مجبور بود با لوله مخصوص غذا بخورد. پزشکان با پرتودرمانی تلاش کردند باعث نابودی تومور شوند و اندازه آن را کوچک کنند. بعد از آن تنفس «تیم» راحت‌تر شد و توانست تکه‌های کوچک غذا را بخورد.

توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد

پس از کوچک شدن تومور، باید چند هفته سپری می‌شد تا پزشکان بتوانند باقی‌مانده حجم تومور را نیز بردارند. در اکتبر ۲۰۱۵، این بیمار دوباره بعد از ۳۰ ساعت عمل اولیه که تومور را خارج کرده بودند، دوباره به بیمارستان مراجعه کرد تا کارهای ترمیمی روی صورتش انجام شود.

توموری که نیمی از صورت بیمار را نابود کرد

پزشکان پیش از عمل تمام فرآیند جراحی را برای این بیمار تشریح کردند و گفتند چشم و گوش چپش را از دست خواهد داد. آنها علاوه بر برداشتن تومور و قسمت‌هایی از صورت و ساختار استخوانی، بخش زیادی از ماهیچه پشت و یک دنده، قسمتی از ماهیچه گردن و سرشانه را نیز برداشته بودند.

در اولین تلاش‌ها برای پیوند بافت و ماهیچه، بدن بیمار مقاومت کرد و پیوندها پس زدند و دچار عفونت‌های مکرر شد اما در نهایت پیوندها مؤثر واقع شدند. جراحان قرار است زمستان سال بعد بازسازی صورت «تیم» را ادامه دهند تا تکلم او اصلاح شود و بتواند به راحتی بخورد و بیاشامد.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star