مصرف خودسرانه دارو در زمان بارداری و بروز مشکلات ارتوپدی در جنین

 

مصرف خودسرانه دارو در زمان بارداری و بروز مشکلات ارتوپدی در جنین

دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی با اشاره به این که مصرف خودسرانه دارو در زمان بارداری به ویژه در ۳ ماهه نخست بارداری می تواند سبب بروز مشکلات ارتوپدی در جنین شود، گفت: اساسا شایع ترین این مشکلات تروما، آرتروزهای مفاصل و ضایعات مادرزادی است.
————————————————————————————–
بیشتر بدانید: ریپورتاژ
 ————————————————————————————–
به گزارش تیتر امروز٬ از انجمن جراحان ارتوپدی ایران، دکتر مهران رضوی پور شایع ترین بیماری های در حوزه ارتوپدی را تروماها به خاطر حوادث ترافیکی، آرتروزهای مفاصل و ضایعات مادرزادی که در طول رشد نوزاد به وجود می آیند، ذکر کرد و با بیان این که عمده مشکلات ارتوپدی تروما است، عنوان کرد: هرچه فرهنگ عمومی را بالاتر ببریم، قوانین محکم تر، ایمنی بیشتری و آگاهی بهتری داشته باشیم و از آسیب ها و مشکلات ترومایی همچون حوادث و تصادفات ترافیکی پیشگیری کنیم، تخت های بیمارستانی خلوت تر شده و همکاران ارتوپدی ما فشار کاری کمتری را تحمل می کنند.
رضوی پور با بیان اینکه در دوران جنینی یک سری از بیماری های ارتوپدی به وجود می آید، اضافه کرد: بیشتر اختلالات مادرزادی در هفته ۶ تا ۸ جنینی به وجود می آید و ناشی از مصرف داروها، نداشتن اطلاع خانم ها از بارداری خود و در معرض اشعه قرار گرفتن مادران باردار است.
وی ادامه داد: در ۳ ماهه اول مادران باردار در مصرف دارو باید دقت داشته باشند و به هیچ عنوان مصرف خودسرانه دارو را نداشته باشند.
رضوی پور در ارتباط با برگزاری سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی اظهارداشت: این سمینار ویژه متخصصان ارتوپدی، جراحی عمومی، جراحی ترمیم و پلاستیک، فیزیوتراپی، کاردرمانی، کارشناسان ارتز و پروتز و کارشناسان اتاق عمل است و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه ارتوپدی در این سمینار ارائه خواهد شد.
وی افزود: هدف ما از برگزاری این کنگره افزایش آگاهی همکاران در ارتباط با ضایعات نسج نرم و استخوان در ارتوپدی و روش های نوین برای درمان آنها است.
دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی گفت: این سمینار ۲۲ تیرماه با حضور صاحبنظران و اساتید این حوزه در هتل سالاردره مازندران برگزار می شود.
Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star