فعالیت ۸ هزار پیام آور سلامت در سیستان و بلوچستان

فعالیت 8 هزار پیام آور سلامت در سیستان و بلوچستان

اخبار سلامت به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان استفاده از ظرفیت عظیم پیام آوران سلامت که جمعیتی حدود ۸ هزار نفر در استان فعالیت دارند و همچنین سازمان‌های مردم نهاد و سازمان‌هایی نظیر آموزش و پرورش را برای آگاهی بخشی و آموزش مردم در راستای مبارزه با مواد مخدر خواستار شد و افزود:

با تخصیص منابع اعتباری دراین خصوص و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشر پکیج‌های آموزشی گام موثری برای مبارزه با آسیب‌های مواد مخدر برداشته خواهد شد.

محمدهادی مرعشی در سومین جلسه شورای مشارکت مردمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد:

در سفر وزیر کشور و هیات همراه به حوزه سیستان ۱۴ مصوبه از مصوبات سفر وزیر کشور به حوزه مبارزه با موادمخدر اختصاص یافته است‌.

وی ادامه داد:

بنا بر تصمیمات اتخاذ شده، برای منطقه بلوچستان نیز اقدامات مشابه باید انجام گیرد که در همین راستا پیشنهادات و نیازمندی‌های منطقه در بخش‌های مختلف در حال جمع بندی است تا پس از حضور مقامات کشوری در منطقه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد‌.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد:

ایجاد پایگاه‌های سلامت اجتماعی و ایجاد خانه‌های ورزش روستایی از اقدامات تاثیرگذار در راستای مبارزه با موادمخدر خواهد بود که باید نیازسنجی دقیق آن در منطقه بلوچستان انجام شود و درپیشنهادات حوزه بلوچستان مدنظر قرار گیرد‌.

مرعشی ضمن تاکید بر نظارت بر خانه‌های ورزش روستایی‌، اظهار کرد:

دهیاری‌هایی که آمادگی واگذاری زمین برای احداث خانه ورزش روستایی دارند، باید اعلام آمادگی کنند، چراکه تصویب خانه ورزش بدون امکان سنجی و تعیین مکان مورد نظر به سرانجام مطلوب نخواهد رسید‌.

وی همچنین بربرگزاری المپیادهای ورزشی در استان تاکید کرد و افزود:

برگزاری المپیاد‌های ورزشی نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد که می‌بایست از فرصت ایجاد شده برای تصویب این موضوع استفاده شود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star