فعالیت ۱۰ هزار داوطلب سلامت در سیستان و بلوچستان

فعالیت 10 هزار داوطلب سلامت در سیستان و بلوچستان

‌اخبار سلامت به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش ایدز و داوطلبان سفیر سلامت در زاهدان گفت:

داوطلبان سلامت با راهنمایی به مردم جامعه برای تامین سلامت کمک می‌کنند که این کار نعمت با ارزشی است و ۱۰ هزار داوطلب سلامت در استان سلامت مردم جامعه را تامین می‌کنند.

 ‌به نقل از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دکتر محمود رضا میری افزود:

هدف از برگزاری این همایش انگ زدایی از بیماری ایدز و ایدز هراسی است چرا که بیماری‌هایی شبیه ایدز نیز داریم که دقیقا راه‌های سرایت آن شبیه این بیماری است، اما ترس و هراسی که از ایدز وجود دارد؛ در رابطه با آن بیماری‌ها از بین رفته است‌.

رئیس دانشگاه بیان کرد:

بیماری‌های واگیر از جمله ایدز با اقدامات بسیار ساده مراقبت و پیشگیری قابل کنترل است‌ .

وی اظهار کرد:

هراس از انگ‌هایی که در رابطه با ایدز مطرح می‌شود، سبب جلوگیری از مراجعه بیماران مبتلا به مراکز بهداشتی درمانی شده که فعالیت داوطلبان سلامت، کارشناسان بهداشت و بهورزان می‌تواند این ترس و هراس را از بین ببرد‌.

وی تاکید کرد:

با اقدامات ساده پیشگیری، شاهد کاهش روز به روز بیماری ایدز خواهیم بود.

وی با بیان این که با اطلاع رسانی می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را کنترل کرد، تصریح کرد:

زیرساخت‌های سلامت برای کشور از سوی  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دورترین نقاط کشور برده شده است و این خدمات برای استان‌هایی که فاصله زیادی از مرکز داشتند، فراهم شده است.

میری خاطرنشان کرد:

خدمات بهداشتی به صورت برنامه ریزی شده در نقاط شهر به ویژه حاشیه از طریق برنامه طرح تحول نظام سلامت سوق پیدا کرده است و خدمات سلامت در این طرح در پایگاه‌ها انجام می‌شود که حتی داوطلبان سلامت به صورت فعال با مراجعه به در منازل بیماریابی می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:

دنیا متعهد شده تا سال ۲۰۳۰ با اقدامات انجام شده در زمینه کنترل بیماری، شاهد پایان بیماری ایدز باشیم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star