عوارض پوستی و چشمی در کمین مردم

عوارض پوستی و چشمی در کمین مردم

اخبار آرایشی به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، معاون نظارت بر مواد آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت:

عموم مردم به ویژه بانوان از خرید لوازم آرایشی و بهداشتی از طریق دستفروشی‌ها و افرادی که بساط پهن می‌کنند به جد پرهیز کنند.

 آقاجانی اظهار کرد:

استفاده از مواد آرایشی و بهداشیت تقلبی و غیرمجاز عوارض متعددی از جمله حساسیت‌های پوستی و چشمی و سیستم کلیه و کبد را به همراه دارد که باید مصرف کنندگان در این زمینه مراقبت کنند تا دچار این عوارض نشوند.

وی خاطرنشان کرد:

تمام مواد دارویی، بهداشتی و آرایشی از نشان پروانه ساخت و برچسب اصالت و سلامت برخوردار هستند که روی آنها کد ۱۶ رقمی به ثبت رسیده است.

معاون نظارت بر مواد آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد:

مصرف کنندگان این کالا باید برای اطمینان از اصالت و سلامت کالا این کد ۱۶ رقمی را به شماره ۲۰۰۰۸۸۲۰۷ پیامک کنند تا از تقلبی بودن و یا اصالت کالا اطمینان داشته باشند.

آقاجانی گفت:

به هیچ وجه عرضه کالاهای بهداشتی – درمانی اعم از دارو و مواد آرایشی و بهداشتی در بساط‌ها و دستفروشان قابل عرضه نیست و مردم در صورت مشاهده چنین اوضاعی باید گزارش خود را به معاونت غذا و دارو و اکیپ‌های آنها ارائه کنند.

وی بیان کرد:

در این معاونت اکیپ‌های بازرسی و نظارت به صورت مستمر فعالیت می‌کنند و حتی در قالب اکیپ‌های مشترک با سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات بر داروخانه‌ها و فروشگاه‌های عرضه این مواد نظارت دارند.

معاون نظارت بر مواد آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود:

مردم با نخریدن مواد آرایشی – بهداشتی تقلبی می‌توانند ما را در مبارزه با سودجویان در این حوزه کمک کنند که ضرورت دارد همه افراد جامعه نظارت کامل بر این فرآیندها داشته باشند.

آقاجانی ادامه داد:

سامانه‌ای نیز در سایت وزارت بهداشت و درمان طراحی شده که همه افراد با نصب این نرم‌افزار در گوشی خود می‌توانند اصالت و یا تقلبی بودن مواد آرایشی و بهداشتی را رصد کرده و در جریان آن قرار گیرند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star