صنعت دارویی ایران پتانسیل خوبی برای تعامل با دنیا دارد

صنعت دارویی ایران پتانسیل خوبی برای تعامل

اخبار دارو به نقل از “خبرگزاری مهر ” ، دکتر غلامرضا اصغری در حاشیه نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته، افزود: شرکت های حاضر در این نمایشگاه، توانمندی های خود را در زمینه تولید فرآورده های دارویی و تجهیزاتی که در رابطه با صنعت دارو است، به نمایش گذاشته اند و درکنار این نمایشگاه نیز کارگاه های آموزشی و همچنین نمایشگاه کتاب های تخصصی علوم داروسازی برپا شده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه ایران فارما فرصتی را برای به نمایش گذاشتن توانمندی های کشور در زمینه دارویی ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: به عرصه ظهور گذاشتن توانمندی ها و ظرفیت های دارویی کشور به ارتباط بهتر ایران با کشورهای خارجی کمک می کند. در این نمایشگاه چند گروه از کشورهایی همچون اندونزی، دانمارک، افغانستان و عراق حضور دارند که این موضوع می تواند به صادرات دارو و ارتقای کیفیت دارو در کشور کمک کند.

اصغری خاطرنشان کرد: افتخار می کنیم که چند صد شرکت دارویی در کشور وجود دارد که نیاز کشور را در حوزه دارو تامین می کنند و دارو به میزان مورد نیاز برای مردم فراهم است. شرکت های داروسازی در تولید دارو از نظر کیفیت با تولیدکنندگان بین المللی رقابت می کنند و امیدواریم با رشد صنعت داروسازی در راستای اقتصاد مقاوتی کمکی به تولیدات داخل کنیم تا اقتصاد کشور رشد کند.

وی تصریح کرد: صنعت دارویی ایران پتانسیل خوبی برای تعامل با کشورهای همسایه و سایر کشورهای دنیا دارد و امیدواریم با تعامل بیشتر بتوانیم، در جهت ارتقای ظرفیت صنعت داروسازی کشور تلاش کنیم. سازمان غذا و دارو به عنوان متولی سلامت از شرکت های داروسازی برای رشد این صنعت حمایت می کند تا در زمینه تولید دارو عملکرد بهتری داشته باشند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star