روغن و صابون بهداشتی شترمرغ تولید شد

روغن و صابون بهداشتی شترمرغ تولید شد

اخبار بهداشتی به نقل از “خبرگزاری مهر” ،  به نقل از دانشگاه آزاد، مظاهر نیکخواه گفت:

 با توجه به ویژگی‌های متعدد روغن شترمرغ، پس از انجام آزمایش های اولیه، امکان تولید محصولاتی مانند کرم‌های آرایشی و بهداشتی و ضدآفتاب از این روغن وجود دارد.

وی به راه اندازی کارگاه نیمه صنعتی تولید روغن و صابون بهداشتی شترمرغ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد اشاره کرد و افزود:

 هسته فناور شترمرغ چهارمحال و بختیاری با ایده تولید روغن و صابون فرآوری شده در مرکز رشد واحدهای فناور این واحد دانشگاهی مستقر شد.

این هسته فناور در حال ثبت اختراع محصول خود با عنوان کرم ضدآفتاب شترمرغ و ایجاد شرکت دانش بنیان نوپا است.

تولید منسوجات نمدی در واحد شهرکرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان به عنوان قطب تولید نمد در کشور مطرح است، گفت:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد بر پایه تجربیات موجود در استان و با همکاری یک واحدفناور مستقر در مرکز رشد این دانشگاه، قصد راه‌اندازی کارگاه تولید منسوجات نمدی خاص مانند کفش (برای اولین بار در ایران) را دارد.

وی ادامه داد:

یکی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در زمینه تولید محصولات نمدی (از جنس پشم طبیعی گوسفند) فعالیت می کند و این واحد با ماموریت حفظ و ارتقا دستاوردهای صنایع دستی از جنس نمد طبیعی تاسیس شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت:

بخش تحقیق و توسعه این واحد در حال ارائه محصولات جدید تولیدی از نمد به بازار است و تاکنون محصولاتی چون محافظ کمر، تشک طبی و کمربند طبی را به بازار عرضه کرده است.

منبع