راه‌اندازی ۶۰ خانه بهداشت جدید در آذربایجان‌غربی

راه‌اندازی 60 خانه بهداشت جدید در آذربایجان‌غربی

اخبار بهداشتی به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت:

تعداد ۵۶ پایگاه سلامت جدید شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شده است.

«رسول انتظار مهدی»  از راه‌اندازی ۶۰ خانه بهداشت جدید در استان خبرداد و افزود:

براساس طرح تحول سلامت، بیش از ۱۹۰ واحد ارائه خدمات به واحدهای بهداشتی قبلی متناسب با نیاز استان اضافه شده و از این بین  تعداد ۵۲ مرکز خدمات سلامت جدیدشهری و روستایی و ۵۶ پایگاه سلامت جدید شهری و روستایی در استان راه اندازی شده است.


بیشتر بدانید:بهداشت عمومی چیست ؟


وی به اجرای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت اشاره کرد و افزود:

طبق این طرح در استان  ۲۲۴ مرکز خدمات جامع سلامت شهری،«شهری – روستایی» و روستایی به همراه ۲۲۴ پایگاه سلامت در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۶۰ مرکز خدمات جامع سلامت در شهر ارومیه در حال ارائه خدمات سلامت هستند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد:

در قالب طرح تحول سلامت فضای فیزیکی تعداد ۱۸۳خانه بهداشت احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفته و هم‌اکنون ۳۴۰ واحد بهداشتی مصوب و ۲۰۰ پروژه در دست احداث می‌باشند که تعدادی از آن‌ها در آینده نزدیک احداث خواهند شد.

انتظار مهدی تصریح کرد:

بهبود استانداردهای فضای فیزیکی واحد های بهداشتی در اقصی نقاط روستایی آذربایجان‌غربی مشتمل بر سازماندهی کالبدی فضاها، توسعه کیفی، نگهداری و تعمیر است که در این راستا در سال ۹۵ در قالب طرح تحول سلامت اعتباری بالغ بر ۷۴میلیون ریال جهت تعمیر و تجهیز هزینه شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی در خصوص خدماتی که در مراکز سلامت ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد:

خدمات و مراقبت‌های ارائه شده مشتمل بر پیشگیری و آموزش سلامت فردی، تشخیص و درمان بیماری‌ها، تدبیر فوریت‌ها و مدیریت افراد تحت پوشش و خدمات بهداشت محیط، مراقبت نوزادان و مادران باردار، بهداشت مدارس، علاوه بر موارد مذکور در طرح تحول سلامت خدمات نوین سلامت شامل سلامت روان، تغذیه و سلامت کار نیز به برنامه‌های قبلی اضافه شد.

انتظار مهدی یادآور شد:

همزمان با طرح تحول سلامت و بازنگری انجام شده در ساختار تشکیلاتی و بروزرسانی شرح وظایف نظام سلامت متناسب با نیاز مردم نیروی انسانی مورد نیاز هم دچار تغییراتی شد و براساس آخرین آمار و اطلاعات موجود بالغ بر ۳۸۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی مشغول به ارائه خدمات سلامت هستند که از این تعداد ۶۹۳ نفر از طریق خرید خدمت بکارگیری شده‌اند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star