دو برابر شدن صادرات دارو و مواد اولیه در سال ۹۶

دو برابر شدن صادرات دارو و مواد اولیه در سال ۹۶

اخبار دارو به نقل از “ایران اکونومیست” ، اکبر برندگی اظهار داشت:

با توجه به مفاد برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور و به منظور توسعه صادرات غیر نفتی و در راستای سیاستهای دولت در خصوص حمایت از صادرات و تلاش در زمینه توسعه صادرات فرآورده های دارویی، سازمان غذا و دارو ضمن حفظ اولویت تامین نیاز دارویی کشور، با تشویق شرکتها و با همکاری سندیکای صاحبان صنایع داروسازی و سندیکای مواد اولیه، مجوز صادرات مازاد تولید داخلی را صادر نموده است.

برندگی در نامه ای به دکتر اصغری رییس سازمان غذا و دارو ، در ارایه گزارشی از صادرات دارو آورده است:

براساس جمع بندی اطلاعات و آمار دریافتی از تامین کنندگان، حجم صادرات سال ۱۳۹۶ کشور حدود ۱۲۰ میلیون دلار برآورد شده که از این مقدار ۱۱۰ میلیون دلار دارو و ۱۰ میلیون دلار مربوط به مواد اولیه دارو می باشد.

وی یادآور شده است:

با وجود همه مشکلات شرکتهای تولیدی، مقایسه آمار صادرات سال ۱۳۹۶با مدت مشابه سال قبل (آمار صادرات سال ۱۳۹۵ حدود ۷۰ میلیون دلار) رشد دو برابری صادرات داروهای تولیدی و مواد اولیه را در این سال نشان می دهد.

بر اساس اعلام مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، بررسی اطلاعات نشان می دهد بیشترین میزان صادرات مربوط به داروهای های تک و شیمی درمانی بوده که عمدتاً به کشورهای روسیه، عراق، سوریه ، افغانستان، اوکراین و آذربایجان صادرشده است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star