در آرایشگاه‌های غیرمعتبر، تاتو نکنید

در آرایشگاه‌های غیرمعتبر، تاتو نکنید

اخبار سلامت به نقل از ایسنا:

مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در آرایشگاه‌های غیرمعتبر تاتو نکنید.

«جمال ناصحی‌فر» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که کل نظارت‌ها بر مراکز آرایشگاهی بر عهده معاونت بهداشتی و کارشناسان بهداشت محیط نیست، گفت: نظارت بر مراکز آرایشگاهی از نظر فنی بر عهده ما نیست و کارشناسان بهداشت محیط وظیفه بازدید از آرایشگاه‌ها را دارند.


بیشتر بدانید : پیشگیری از سرطان با رژیم غذایی سالم


وی ادامه داد: آنچه که مورد تائید معاونت بهداشت استان‌ها است این امر است که در آرایشگاه‌ها از یک متخصص در انجام تاتو استفاده شود و یا این مراکز با گذراندن دوره‌هایی مجوز لازم را جهت انجام تاتو بهداشتی فراهم کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: به طور کلی انجام تاتو خارج از چارچوب وظایف آرایشگاه‌هاست اما با توجه به گسترش این امر در مراکز آرایشگاهی و رجوع مردم به آن‌ها توصیه بر این است که مردم در وهله اول به این مراکز رجوع نکنند و اگر مراجعه کردند توجه داشته باشند که آرایشگاه‌ها معتبر باشد تا در صورت وقوع حادثه‌ای بتوانند به راحتی مورد را پیگیری کنند.

مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان افزود: متأسفانه برخی افراد بدون توجه به معتبر بودن آرایشگاه‌ها در مکان‌های غیرمجاز و غیرقابل شناسایی نسبت به انجام تاتو اقدام می‌کنند که گاهی اوقات به حوادثی در زمینه از بین رفتن زیبایی پوست و صورت منجر می‌شود که به‌علت غیر قابل شناسایی بودن نمی‌توان پیگرد قانونی کرد.

ناصحی‌فر خاطرنشان کرد: اخیراً نیز میکرو پیگمنتیشن ابرو در میان بانوان افزایش یافته است که ادعا می‌شود که به پوست آسیبی نمی‌زند و پوست خراشی برنمی‌دارد، اما با توجه به این‌که این اعمال با سلامت افراد درگیر است همواره توصیه بر این است که در صورت امکان برای این اعمال به متخصصان و مراکز معتبر رجوع کنند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star