حملات قلبی و بیماری‌های تنفسی در بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر

حملات قلبی و بیماری‌های تنفسی در بازماندگان حادثه 11 سپتامبر

اخبار سلامت به نقل از ایسنا:

دانشمندان به بررسی ۸۷۰۱ تن از بازماندگان حادثه ۱۱سپتامبر سال ۲۰۰۱ پرداختند. این امر به منظور کشف ارتباط بین صدمات فیزیکی وارده و قرار گفتن در معرض گرد و غبار و هوای آلوده در این روز و وقوع بیماری‌های حاد قلبی تنفسی در این افراد تا حدود ۱۱ سال آینده صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از زی‌نیوز، طبق تحقیقات انجام شده افرادی که در حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱  در مرکز تجارت جهانی دچار صدمات فیزیکی شده و یا در مجاورت گرد و غبار حاصل از آن بوده‌اند نسبت به سایرین در معرض خطر بیشتر ابتلا به حملات قلبی و آسم قرار دارند.


بیشتر بدانید : پیشگیری از سرطان با رژیم غذایی سالم


 

بر اساس یافته‌های این گروه تحقیقاتی هر چه صدمات حاصل از این حادثه بیشتر باشد خطر ابتلا به حملات قلبی در این افراد بیشتر است. از جمله این صدمات می‌توان به  شکستگی، آسیب به ناحیه سر و … اشاره کرد.

به گفته رابرت برک بیل از دپارتمان سلامت و بهداشت روانی نیویورک این یافته‌ها حاکی از آن است که وخامت اوضاع در اولین روز حادثه خطر ابتلا به موارد حاد را افزایش می‌دهد.

طبق این یافته‌ها افرادی که در این روز در معرض گرد و غبار قرار داشته‌اند بیش از سایرین در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های ریوی غیر نئوپلاستیکی یا همان بیماری‌های ریوی فاقد تومور، به جز آسم قرار می‌گیرند، چرا که تنفس در هوای آلوده و مملو از گرد و غبار، خود خطر ابتلا به آسم را به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

در این میان از بین تعداد ۷۵۰۳ کارگر، ۲۴۹ مامور نجات، ۸۱۸ رهگذر و تعداد ۱۳۱ نفر از ساکنان این منطقه تعداد ۹۲ مورد جدید از بیماری‌های قلبی، ۳۰۸ مورد بیماری آسم و ۲۹۷ مورد از بیماری‌های ریوی غیر نئوپلاستیک دیده می‌شود.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star