تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی در قالب شناسه نظارت کارگاهی آزاد شد

قاچاق ۴۰ درصدی لوازم آرایشی به کشور

 

اخبار آرایشی و بهداشتی  به نقل از ایسنا:

رئیس اداره نظارت و ارزیابی تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: بر اساس دستورالعملی که به تمامی معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی در قالب شناسه نظارت کارگاهی جهت سهولت در امر تولید آزاد شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر رویا تالاری گفت: در سالجاری که با عنوان “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، در این راستا اداره تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو این موضوع را در اولویت برنامه‌ها قرار داده است.


بیشتر بدانید : بهترین پودر ماشین لباسشویی کدام است ؟


 

وی افزود: حمایت از تولید کنندگان داخلی یکی از موضوعات مهمی است که در این اداره برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای انجام شده است تا بتوانیم در شکوفایی اقتصاد کشور سهیم باشیم.

تالاری ادامه داد: بر اساس دستورالعملی که با امضای دکتر بهروز جنت، مدیر کل نظارت و رزیابی فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به تمامی معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، تولید فرآورده های آرایشی و بهداشتی در قالب شناسه نظارت کارگاهی جهت سهولت در امر تولید آزاد شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی گفت: تولیدکنندگان می‌توانند بر اساس این دستورالعمل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی را طبق قوانین و ضوابط بهداشتی و الگو قرار دادن کیفیت در قالب شناسه نظارت کارگاهی تولید کنند.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: تمامی محصولات تولیدی کارگاهی همانند سایر محصولات آرایشی و بهداشتی آزمایش و کارشناسی می‌شوند و در صورت مغایرت با قوانین و ضوابط بهداشتی سازمان غذا و دارو تایید نمی‌شوند.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star