توصیه هاى بهداشتى به هیات‌هاى عزادارى

توصیه هاى بهداشتى به هیات‌هاى عزادارى

اخبار بهداشتی به نقل از “ایران اکونومیست” ، فرهادی معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با  با اشاره به تمهیدات بهداشتى در نظر گرفته شده براى ایام عزادارى سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین گفت:

به مناسبت ایام محرم و صفر و پیاده روی اربعین از ٢ هفته پیش معاون بهداشت وزارتخانه دستورالعملی به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرده و همه معاونت های بهداشت دانشگاه ها به حالت آماده باش کامل درآمده اند.

وی افزود:

مرکز بهداشت محیط و سلامت محیط کار وزارت بهداشت در حوزه درون مرزی عمده فعالیت های خود را به هیات های عزاداری و مکان هایی که اقدام به پخت نذری مى کنند معطوف کرده است و بر مواردی مانند بهداشت محیط ، آب و غذا نظارت جدی صورت مى گیرد.

تمهیدات بهداشتی
سلامت غذاهاى نذرى با آموزش به هیات هاى عزادارى

وى ادامه داد:

در ایام محرم و صفر، مرکز بهداشت محیط و سلامت محیط کار وزارت بهداشت به دلیل احترام به مردم و عزاداران امام حسین سعی می کند کمتر از اختیارات قضائی خود استفاده کند مگر آنکه قصد معدوم سازى مواد فاسد را داشته باشیم و بیشتر جنبه های آموزشی و ترویجی را در دستور کار قرار داده ایم.

معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار کرد:

وزارت بهداشت به مسئولان مسجد و تکایا و هیات ها آموزش هایی را به طور مستقیم داده است تا خادمان عزاداران حسینى در پخت و پز نذورات و پخش آن از نظر بهداشتى دچار مشکلی نشوند.

وی افزود:

مردم برای پخت نذری در ایام محرم از گوشت و مواد غذایی سالم و دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت استفاده کنند و سعی کرده از نمک ید دار برای تهیه نذورات استفاده کنند.

تمهیدات بهداشتی
نذرى را در این ظروف آماده و پخش کنید

فرهادی تاکید کرد:

اگر امکان شستشو و گند زدایی ظروف مردم را ندارند برای توزیع غذای گرم از ظروف گیاهی یا آلمینیومی و برای شربت و مایعات سرد از ظروف پلی اتیلنی استاندارد و دارای مجوز از وزارت بهداشت استفاده کنند.

معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد:

از دیگ های مسی که اندود داخل اش سالم و بدون خش و رفتگی بوده برای پخت نذورات استفاده کنند تا مشکلات ناشی از ترکیب مواد غذایی با فلز مس ایجاد نشود.

وی گفت:

هیات ها و تکایا برای پخت نذری از آشپز های حرفه ای استفاده کنند زیرا این افراد معمولا در رستوران و هتل ها مشغول به فعالیت بوده و دارای کارت بهداشت هستند و آموزش های لازم را در این زمینه دیده اند.

تمهیدات بهداشتی
آماده باش ٢ هزار تیم بهداشتى براى پیاده روى اربعین

فرهادی گفت:

فعالیت های ما از اول محرم شروع و  از شب تاسوعا  تا مراسم اربعین و ۲۸ صفر به طور ویژه تدابیر بهداشتی در نظر گرفته ایم، همه دانشگاه های سراسر کشور تیم ها و امکانات خود را بسیج می کنند تا مشکلی از نظر بهداشت ایجاد نشود.

معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد:

ما سعی می کنبم ۲۰۰۰ تیم در سراسر کشور در ایام محرم و صفر کار بازدید و بازرسی را انجام دهند و در زمان پیاده روی اربعین بین ۲۰ تا ۳۰ نفر به کشور عراق اعزام می شوند.

وی درباره تمهیدات بهداشتی برای مراسم پیاده روی اربعین، گفت:

وزارت بهداشت در حال آماده سازی تیم ها برای اعزام به پایانه های مرزی و موکب ها در عراق است و این کار با توافق انجام شده بین وزارت بهداشت و هلال احمر کشور عراق با سازمان هلال احمر ایران انجام می شود.

فرهادی یادآوری کرد:

نظارت بر بهداشت محیط ، آب، غذا و پسماند موکب ها و همچنین نظارت بر ابزار و تجهیرات مورد استفاده در پخش نذری ها از جمله اقدامات بازرسان اعزامی وزارت بهداشت به کشور عراق و پایانه های مرزی است.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star