تبخال ناحیه تناسلی به جنین هم منتقل می شود

 

تبخال ناحیه تناسلی به جنین هم منتقل می شود

 

اخبار سلامت به نقل از سلامت آنلاین:

یک متخصص زنان و زایمان توضیح داد: تبخال ناحیه تناسلی که یک بیماری عفونت ویروسی است و بر اثر آمیزش قابل انتقال است، می‌تواند به جنین خانم‌های باردار نیز منتقل شود.

دکتر زهرا علامه در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: این ویروس که دوره نهفته و فعال دارد و دوره فعال آن معمولا شش تا ۱۱ روز است در صورتی که در این دوره پارگی کیسه آب اتفاق بیفتد، احتمال انتقال آن به جنین زیاد خواهد بود. بنابراین خانم های باردار برای پیشگیری از این موضوع باید حتما به طور مداوم با پزشک خود در ارتباط باشند و هرگونه تغییرات جسمی را به پزشک خود اطلاع دهند.

 


بیشتر بدانید: تب مالت چیست؟


 

این متخصص زنان و زایمان گفت: اما بعد از این دوره که مدت زمان فعال بودن ویروس به اتمام رسیده باشد، حتی اگر زمان زایمان باشد خطری جنین را تهدید نخواهد کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: تبخال ناحیه تناسلی در مادران باردار ممکن است بی علامت باشد و در صورت ابتلای جنین در زمانی که ویروس آن فعال است، سلامت جنین را به خطر خواهد انداخت.

وی عنوان کرد: چنانچه مشخص شده باشد که مادر به تبخال تناسلی مبتلا است و زمان زایمان رسیده باشد، بهتر است زایمان به صورت سزارین انجام شود.

 

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star