تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده

تاثیر کتاب‌خوانی بر سلامت خانواده

 

اخبار سلامت به نقل از “سلامت نیوز” ، انواع تحقیقات در مورد فواید کتاب و کتابخوانی تاکید کرده‌اند اما هر روز که می‌گذرد تاثیر مطالعه کتاب روی خانواده‌ها و به ویژه کودکان بیشتر آشکار می‌شود.

به نقل از شفقنا، چند هفته پیش بود که مجله Pediatrics نتایج ۱۹ تحقیق جهانی در مورد تاثیرات کتاب روی کودکان و والدین را منتشر کرد.

در همه این تحقیقات که دستکم ۳ هزار خانواده را شامل می‌شد، شاهد تاثیرات مثبت و پربار کتاب‌خوانی در خانواده‌ها و سرایت آن به کودکان هستیم.

در حقیقت کتاب خواندن باعث افزایش مهارت‌های زندگی، افزایش توانایی برقراری ارتباط با دیگران و همچنین مسئولیت‌پذیری کودکان می‌شود.

یکی دیگر از اصلی‌ترین نکاتی که در مورد کتاب خواندن برای خانواده‌ها و کودکان وجود دارد تاثیر آن روی شادی است.

درحقیقت خواندن کتاب یکی از نشانه‌های بارز یک خانواده سالم است.

یکی از مولفه‌های اصلی در کتاب خواندن خانواده‌ها، خواندن و آموزش کتاب‌خوانی به کودکان است.

درحقیقت این کار باعث تقویت حس‌های مختلفی در کودکان می‌شود. تفکر، حل مشکلات، تصمیم سازی، ساماندهی مشکلات رفتاری در کودکان افزایش تمرکز و دقت و غیره.

مثلاً یک تحقیق در استرالیا نشان می‌دهد بیش از یک سوم کودکان ۶ تا ۱۱ سال در این کشور پس از توقف کتابخوانی، از والدین خود خواسته‌اند به قرائت کتاب ادامه دهند.

درحقیقت انس دادن کودک با کتاب باعث منافع زیادی در آینده تحصیلی و شغلی وی می‌شود و او را در ادامه موفقیت‌آمیز زندگی خود یاری می‌رساند.

کتاب خواندن در خانواده‌ها سبب نزدیکی آنان به یکدیگر و همچنین علاقه بیشتر آنان به گفتگو با یکدیگر نیز می‌شود.

منبع 

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star