توافقات هسته ای تاثیر مطلوبی بر واردات دارو گذاشتتوافقات هسته ای تاثیر مطلوب بر واردات دارو

 اخبار دارو به نقل از “خبرگزاری مهر”، روابط عمومی اداره کل استانداری خراسان جنوبی؛ سید علی اکبر پرویزی در جمع پزشکان استان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، بیان کرد: با اجرای این طرح اقدامات شایسته ای در حوزه بهداشت و درمان انجام شد.

وی با بیان اینکه همچنین طی چهارساله گذشته دولت در زمینه بهسازی، بازسازی و تکمیل و تجهیز بیمارستان های استان اقدامات خوبی انجام شد، افزود: بسیاری از بیمارستان های استان همچون جاده ها و محورهای مواصلاتی گاها تا سال های متمادی دست نخورده باقی مانده بود که در این دولت بهسازی و بازسازی بیمارستان ها به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه قرار گرفت.

 پرویزی بیان کرد: طی دولت گذشته بالغ بر ۲۰ هزار تخت بیمارستانی به بیمارستان های کشور اضافه شده است.

وی  با اشاره به توسعه تجهیزات پزشکی در بیمارستان های استان، بیان کرد: اختصاص آمبولانس های مجهز، راه اندازی اورژانس های هوایی و نیز رفع مشکلات مربوط به تأمین اقلام دارویی از دیگر اقدامات مطلوب چهار سال گذشته است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه  پیشگیری مقدم بر درمان است، اظهار کرد: در صورت توجه به مباحث پیشگیرانه در حوزه پزشکی بسیاری از هزینه ها چه مادی و چه معنوی در حوزه درمان کاهش خواهد یافت و نقش موثری در افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع و امکانات بر جای خواهد گذاشت.

وی با اشاره به برجام بیان کرد: توافقات هسته ای سبب بهبود ارتباط ایران با کشورهای دنیا و به دنبال آن تقویت روابط اقتصادی و تجاری شد که این امر اثرات مطلوبی بر واردات دارو و رفع مشکلات مربوط به این حوزه بود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star