۹۶/۰۲/۱۷

تأسیس آزمایشگاه‌های تخصصی در ارس

 اخبار صنایع آرایشی، بهداشتی و دارویی

اخبار صنایع آرایشی، بهداشتی و دارویی   به نقل از ایسنا رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: بر اساس صنایعی که در منطقه آزاد ارس فعال هستند، آزمایشگاه‌های تخصصی تأسیس می‌شود.

به گزارش ایسنا، «محسن خادم عرب باغی» در نشست یک روزه قطب غذا و داروی مناطق آزاد کشور که در منطقه آزاد ارس برگزار شد، اظهار کرد: این امکان در منطقه آزاد ارس وجود دارد که بر اساس صنایع فعالی که در این منطقه فعالیت می‌کنند، آزمایشگاه‌های تخصصی ایجاد کنیم و در اختیار همه شرکت‌های فعال بگذاریم.

وی تصریح کرد: با این کار هزینه‌های آزمایشگاهی شرکت‌ها نیز کاهش می‌یابد و به بهره‌وری شرکت‌های مستقر در ارس نیز کمک شایانی می‌شود.

عرب باغی خاطرنشان کرد: در منطقه آزاد ارس به بحث سلامت‌سازی و استانداردسازی محصولات ایرانی اعتقاد راسخ داریم، چون این کار در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: توجه جدی به این موضوع باعث می‌شود شرکت‌هایی که محصولات سلامت‌محور تولید می‌کنند، رشد و توسعه سریع‌تری داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس گفت: اگر در فرآیند تولید محصولات مرتبط با سلامت دقت و توجه داشته باشیم می‌توانیم از هزینه‌های سرسام‌آور ناشی از توجه نکردن به این موضوع جلوگیری کنیم.

عرب باغی خاطرنشان کرد: وجود و حضور کارشناسان متعهد در سازمان‌های ذیربط و کنترل‌های دقیق می‌تواند سطح اتکای تولیدات را افزایش دهد.

وی یادآور شد: مردم باید اطمینان داشته باشند محصولاتی که استفاده می‌کنند از سلامت کامل برخوردار است و منطقه آزاد ارس نیز در این زمینه از سیاست‌های وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور در حوزه سلامت استقبال می‌کند.

نشست یک روزه قطب غذا و داوری مناطق آزاد کشور در سال ۹۶ در منطقه آزاد ارس و با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیر سلامت دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور، مدیرکل مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، پایش، بهبود فرآیندها و امور استان‌های سازمان غذا و دارو و مدیران سلامت و غذا و داروی سازمان‌های مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ارس برگزار شد. بازدید مدیران سلامت سازمان‌های مناطق آزاد کشور از مدیریت غذا و داروی منطقه آزاد ارس نیز بخشی از این برنامه یک روزه بود.

منبع: ایسنا

 

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star