بیمه سلامت آذربایجان‌غربی ۱۵۰ میلیارد‌تومان به بخش دولتی بدهکار است‌

بیمه سلامت آذربایجان‌غربی ۱۵۰ میلیارد‌تومان به بخش دولتی بدهکار است‌

اخبار سلامت به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ،  نادر نانبخش ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه از ۸۰ میلیون جمعیت ایران، ۴۱ میلیون نفر در ۵ صندوق بیمه سلامت در پایه درمان عضو هستند، اظهار داشت:

بیش از یک‌میلیون و ۹۲۰ هزار نفر در آذربایجان‌غربی در پایه درمان عضو صندوق بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت:

بیشترین اعضای صندوق بیمه سلامت استان را روستاییان تشکیل می‌دهند که شامل یک میلیون و ۵۲ هزار نفر هستند و بقیه شامل ۵۲۸ هزار نفر در صندوق بیمه همگانی، ۲۰ هزار و ۲۰۰ نفر در صندوق بیمه ایرانیان و ۳ هزار نفر در صندوق سایر اقشار تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با اشاره به اینکه ۶۱ درصد از جمعیت استان آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت در پایه درمان هستند افزود:

بر اساس سیاست‌های سازمان بیمه سلامت بایستی اعتبارات هرسال در همان سال هزینه شود و بر این اساس پرداختی به مؤسسات دولتی دانشگاهی در ماه‌های فروردین و اردیبهشت تسویه شده، خردادماه نیز تا چند روز آتی تسویه می‌شود و ۷۰ درصد تیرماه و مردادماه نیز پرداخت‌شده است.

نانبخش خاطرنشان کرد:

پرداختی‌های مربوط به داروخانه‌ها نیز تسویه شده ولی حساب ۳ ماه زمستان امسال مربوط به مؤسسات توانبخشی هنوز پرداخت‌نشدهاست.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی تصریح کرد:

پرداختی‌های مربوط به مطب پزشکان، رادیولوژی، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی را بدهکار هستیم، ۸۰درصد از خدماتی که برای بیمه‌شدگان استان ارائه می‌شود از سوی مؤسسات مربوط به دانشگاه علوم پزشکی است و بیشترین بدهی بیمه سلامت به بخش دولتی دانشگاهی مربوط بوده که شامل ۱۵۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۰۰ موسسه طرف قرارداد بیمه سلامت در بخش درمان است گفت:

در استان آذربایجان غربی ماهانه ۵۲ میلیارد تومان و سالانه۶۲۰ میلیارد تومان هزینه درمان پرداخت می‌کنیم.

نانبخش، ۵۷ دفتر پیشخوان و نمایندگی را طرف قرارداد بیمه سلامت خواند و افزود:

خدماتی از قبیل تمدید، تعویض و صدور دفترچه درمانی در این دفاتر انجام می‌شود، ۱۰۰ درصد بیمارستان‌ها، ۹۹ درصد داروخانه‌ها و ۹۰ درصد مؤسسات تشخیصی درمانی آذربایجان غربی طرف قرارداد بیمه سلامت ایران هستند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star