بهداشت در آرایشگاه های زنانه بدون مجوز رعایت نمی شود

بهداشت در آرایشگاه های زنانه بدون مجوز رعایت نمی شود

اخبار آرایشی به نقل از “ایران اکونومیست” ،  ویدا آزاد سرپرست اداره کل پیشگیری اجتماعی سازمان تعزیرات حکومتی افزود:

بیشترین تخلفات صنف آرایشگاه های زنانه به ترتیب، نصب نکردن نرخ نامه مصوب، اجرا نشدن ضوابط قیمت گذاری، گرانفروشی و صادر نکردن فاکتور ارائه خدمات است.
آزاد درباره تخلفات بهداشتی در این صنف هم اظهارداشت:

استفاده از مواد اولیه نامرغوب و تقلبی، عرضه و فروش لوازم آرایشی قاچاق، تبلیغ محصولات، کالاها یا خدمات برخلاف واقع و فاقد استانداردهای بهداشتی و عدم رعایت بهداشت فردی هم از دیگر موارد تخلف است.
مشاور امور بانوان سازمان تعزیرات اضافه کرد:

خدمات بهداشتی- درمانی و ورود به ارائه خدمات پزشکی و درمانی بدون رعایت استاندارهای بهداشتی از جمله لیزر، برداشت خال و زگیل، لایه برداری، ماساژ درمانی، رژیم درمانی (با مخدرهای صنعتی)، جلوگیری از ریزش مو، پیلینگ (پاکسازی) پوست، لنزهای چشمی غیر بهداشتی، سولاریوم، کاشت مو، کاشت ناخن، بوتاکس، تزریق ژل و انجام تاتو هم از مهمترین تخلفات آرایشگاه های زنانه به شمار می آید.
وی به بازرسی ها و نظارت بر صنف آرایشگاه های زنانه اشاره کرد و افزود:

بررسی این صنف در طرحی با نام «ساماندهی و نظارت بر آرایشگاه های زنانه» با هدف صیانت از حقوق شهروندان و به جهت اهمیت و تأثیر عملکرد آنها در حوزه سلامت و بهداشت خانواده از سال ۱۳۹۴ آغاز شد و آرایشگاه ها از سه منظر اقتصادی، بهداشتی و فرهنگی – اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
وی رسالت ذاتی سازمان تعزیرات حکومتی را کنترل بازار و مبارزه با تخلفات اقتصادی اعلام کرد و اظهار داشت:

این سازمان با هدف احیای حقوق مصرف کننده و تأمین بهداشت و سلامت به ویژه در صنوف سلامت محور، گام های اساسی و ماندگار نسبت به سلامت فردی و گروهی جامعه هم برداشته است.
سرپرست اداره کل پیشگیری اجتماعی یادآور شد:

قاضی های زن سازمان تعزیرات، در راستای شکایت ها و گزارش های مردمی با حضور بازرسان نظارت اصناف، نماینده اتحادیه و در صورت لزوم کارشناسان بهداشت و درمان به صورت سرزده از آرایشگاه های زنانه بازدید می کنند؛ هرچند که همچنان تعداد آرایشگاه های فاقد مجوز در سطح کلانشهر تهران مشخص نیست.
بنا به این گزارش، پیش از این بهمن حسن بیگی، رئیس گشت های مشترک تعزیرات تهران گفته بود که ۶ قاضی خانم در گشت های تعزیرات، سرزده از آرایشگاه های زنانه بازدید می کنند و در شعب ۱۹،۲۴، ۳۰، ۳۳، ۶۰ و ۶۳ تعزیرات، توسط خانم های قاضی به پرونده ها رسیدگی و رای صادر می شود.
هموطنان می توانند شکایات خود را در سامانه اینترنتی WWW.T135.IR یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی و از طریق شماره تلفن ۱۲۴ بازرسی صنعت، معدن و تجارت ثبت و پیگیری کنند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star