برخی شرکا در اجرای طرح تحول به وزارت بهداشت کم لطفی کردند

 

برخی شرکا در اجرای طرح تحول به وزارت بهداشت کم لطفی کردند

 

اخبار حوزه بهداشت و درمان به نقل از سلامت آنلاین:

وزیر بهداشت شب گذشته در ادامه بازدیدهای شبانه خود از بیمارستانهای پایتخت از بیمارستانهای شهید اکبرآبادی و شهید محمد حسین فهمیده تهران بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: در طرح تحول سلامت، برخی از شرکا و نهادهای حامی در حق وزارت بهداشت کم لطفی کردند و پس از اجرای طرح تحول سلامت ، حمایتی از این طرح نکردند.

 

 به گزارش سلامت آنلاین دکتر سید حسن هاشمی با حضور در بیمارستان شهید اکبرآبادی از بخش های اورژانس، اتاق عمل، واحدهای اختصاصی زایمان، مراقبت های ویژه نوزادان، سونوگرافی و رادیولوژی این بیمارستان بازدید کرد.

 


بیشتر بدانید: ریپورتاژ


 

وزیر بهداشت علاوه بر گفتگو با پرسنل این بیمارستان، از بیماران و روند ارائه خدمات درمانی در این بیمارستان آگاهی یافت و در جلسه ای با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایران و این بیمارستان، دستوراتی برای تامین کمبودهای تجهیزاتی شامل تامین سی تی اسکن، ام آر آی و body cooling ، تامین نیروی پرستاری و نیز کمک وزارت بهداشت به ساخت پروژه جدید بیمارستان زنان اکبرآبادی صادر کرد.

دکتر هاشمی در این جلسه، در خصوص تاخیر در پرداخت کارانه پرسنل این بیمارستان و سایر مراکز درمانی کشور، گفت: در طرح تحول سلامت، برخی از شرکا و نهادهای حامی در حق وزارت بهداشت کم لطفی کردند و پس از اجرای طرح تحول سلامت ، حمایتی از این طرح نکردند.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که در آینده با نظام مند شدن پرداخت های دولت به وزارت بهداشت و بیمه ها، مشکل تاخیر در معوقات مراکز درمانی کشور نیز برطرف شود.

دکتر هاشمی به تشریح بودجه های اختصاص یافته به طرح تحول سلامت پرداخت و گفت: در سال اول اجرای این طرح بنا شد ۵۶۵۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت تحویل داده شود و از سالهای بعد این مقدار بودجه با در نظر گرفتن میزان تورم پرداخت شود اما فقط در سال ۹۳، حدود ۵۶۵۰ میلیارد تومان به ما پرداخت شد.

وزیر بهداشت افزود: در سال ۹۴ نه تنها بودجه بعلاوه میزان تورم را به وزارت بهداشت ندادند بلکه فقط ۲۷۰۰ میلیارد تومان و در سال گذشته نیز ۱۹۷۰ میلیارد تومان پرداخت کردند.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبودهای بیمارستان شهید اکبرآبادی تهران، خاطرنشان کرد: بخشی از امکانات و نیازهای ابتدایی این بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران تامین می شود اما دستور اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن و ام آر آی و نیز دستگاه total body cooling را نیز صادر کردم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در دولت یازدهم، تاکید و توجه ما بیشتر بر مناطق محروم و مرزی غیر از تهران بود، افزود: در این دوره به توزیع امکانات در تهران کمتر ورود کردیم چراکه برخی افراد همیشه می گفتند که همه امکانات در تهران توزیع شده است در حالیکه تهران و حاشیه آن، جزء فقیر ترین مناطق کشور از نظر خدمات بهداشتی و درمانی بود که خوشبختانه این محرومیت به تدریج برطرف می شود.

دکتر هاشمی در خصوص کمبود نیروی پرستاری در این بیمارستان نیز گفت: خوشبختانه تراز بیمارستان مثبت است و بنده مجوز بکارگیری نیروی پرستاری مورد نیاز را صادر می کنم اما حقوق آن باید از محل درآمدهای اختصاصی بیمارستان پرداخت شود ضمن اینکه ماماها هم می توانند در ارائه بخشی از خدمات بیمارستان اکبرآبادی، کمک کنند.

وزیر بهداشت پس از حضور در بیمارستان شهید اکبرآبادی، به بیمارستان کودکان شهید محمدحسین فهمیده رفت و از بخش های مختلف آن مانند اورژانس، اطفال ۱ و ۲ بازدید کرد.

دکتر هاشمی همچنین از مشکلات کمبود فضای درمانی مورد نیاز این بیمارستان که ضریب اشغال حدود ۹۳ درصدی دارد، آگاهی یافت و دستورات لازم را برای توسعه این بیمارستان و تکریم بیشتر بیماران صادر کرد.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star