ایجاد مرکز ناباروری در بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد

ایجاد مرکز ناباروری در بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد

اخبار سلامت به نقل از ایسنا:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از ایجاد مرکز ناباروری در این استان در بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد خبر داد.

 دکتر محمدابراهیم گلمکانی با حضور در دفتر ایسنا اظهار کرد: کلینیک‌های ناباروری در کشور به سه تیپ دسته بندی شده‌اند که مقرر شده تا یکی از این کلینیک‌ها در این شهر دایر شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مکان این مرکز در محل بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد جانمایی شده است، افزود: بخشی از تجهیزات این مرکز اختصاص یافته و برنامه ریزی ها انجام شده تا این مرکز هر چه سریع تر راه اندازی شود.


بیشتر بدانید : بهداشت عمومی چیست ؟


 

گلمکانی ادامه داد: علاوه بر آن یکی از پزشکان نیز برای ارائه خدمت در این مرکز در حال گذراندن دوره های آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته فعالیت های ماندگاری در حوزه درمان در این استان انجام شد، اظهار کرد: طی مدت یاد شده حدود ۸۸ هزار مترمربع فضای زیرساختی عمرانی به مجموعه فضاهای بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی اضافه شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که کل فضای سلامت قبل از شروع این برنامه ها حدود ۱۷۰ هزار متر مربع بود این درحالیست که این سطح طی سه سال گذشته ۸۵ درصد رشد داشته است.

وی به ساخت خانه های بهداشت، پایگاه های اورژانس و سه بیمارستان طی سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: این روند طی دولت آینده با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت و برنامه های بعدی بر روی دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی، خوابگاه های دانشجویی و ساخت مرکز جامع جراحی قلب تمرکز خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ساخت ستاد دانشگاه را از دیگر برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد و افزود: طی سه سال گذشته تمرکز این دانشگاه بیشتر بر روی ساخت بیمارستان ها بوده و در حال حاضر ایجاد ستاد مرکزی دانشگاه از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی است.

وی ادامه داد: طرح توسعه بیمارستان جاجرم یکی از طرح های کوچک این دانشگاه در آینده است که در حال حاضر روند توسعه آن آغاز شده و این پروژه طی ۱۸ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

گلمکانی اظهار کرد: همچنین بالغ بر ۴۰ مرکز بهداشتی و درمانی، خانه بهداشت و پایگاه بهداشت در آینده نزدیک یا ساخته خواهند شد و یا افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

وی تاکید کرد: پیشنهاد توسعه بیمارستان آشخانه نیز از سوی دانشگاه ارائه شده است اما به دلیل اینکه دو سال از افتتاح آن می گذرد باید مدت زمانی از آن بگذرد تا با این پیشنهاد موافقت شود.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star