اهواز از فقیرترین مناطق در خدمات درمانی و بهداشتی است

اهواز از فقیرترین مناطق در خدمات درمانی و بهداشتی است

اخبار بهداشتی به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، استاندار خوزستان گفت:

تلاش می‌کنیم سطح خدمات درمانی و بهداشتی در نقاط مختلف خوزستان و مخصوصا اهواز که از این نظر جزو فقیرترین مناطق محسوب می‌شود، به سطح مناسبی برسد.

غلامرضا شریعتی در نشست وزیر بهداشت با پزشکان و مسئولان بهداشت و درمان خوزستان که امروز (۷ مهرماه) در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد با اشاره به حمله تروریستی اهواز، اظهار کرد:

خوزستان و اهواز در این روزها شرایط مختلفی را گذراند.

اگرچه این حادثه حمله کور ناکارآمدی بود، اما کام همه مردم را تلخ کرد.

وی افزود:

بعضا ممکن است تروریست‌ها و کسانی که به این مرز و بوم تعلق ندارند، تلاش کنند بین مردم و مسئولین فاصله ایجاد کنند یا اینکه مانع خدمت ما در مناطق شوند تا بتوانند اهداف خود را دنبال کنند.

اما خدمات دولت و نظام مانند گذشته در همه مناطق ادامه پیدا خواهد کرد.

همچنان با تمام توان به خدمت‌رسانی در مناطق مختلف اهتمام می‌ورزیم. افتتاح این پروژه‌ها در حوزه سلامت نمونه‌هایی از کارهای انجام شده هستند.

استاندار خوزستان گفت:

احداث دو بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز و ابوذر از کارهای شاخص بود که انجام شد و امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت وحداقل ۳۴۰ تخت افزوده یا بهبود یافت و از همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

شریعتی گفت:

بیمارستان سوانح و سوختگی اهواز با کمک وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه مسئولین پیشین احداث شد.

وزارت نفت نیز در احداث این پروژه بیش از ۳۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی ادامه داد:

بیمارستان تخصصی ابوذر اهواز نیز با تلاش وزارت بهداشت، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی، احداث شده است.

استاندار خوزستان گفت:

امیدواریم با کمک دولت تدبیر و امید شرایطی فراهم کنیم تا سطح خدمات درمانی و بهداشتی در نقاط مختلف خوزستان و مخصوصا اهواز که از این نظر جزو فقیرترین مناطق محسوب می‌شود به سطح مناسبی برسد.

وی بیان کرد:

جهت احداث بیمارستان هزار تختخوابی، توافقاتی انجام شده و اگر فایناس این پروژه تثبیت شود، در تعیین ۱۵ درصد اعتبار که حدود ۴۵ میلیون دلار می‌شود، سهمی از استان خوزستان از محل توسعه نفتی که حدود ۱۳۰ میلیون دلار طی دو سال دریافت می‌کند، کمک می‌کنیم.

احداث بیمارستان هزار تختخوابی نیاز عموم مردم است که امیدواریم این مورد محقق شود.

شریعتی بیان کرد:

از مجموعه پزشکی و پیراپزشکی بخش‌های متفاوت که در حادثه تروریستی اهواز اهتمام زیادی ورزیدند، تشکر می‌کنم.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star