امحای ۳ تن کالای قاچاق سلامت محور در کردستان

امحای 3 تُن کالای قاچاق سلامت محور

مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری کردستان گفت: در سال جاری تاکنون ۳ تن محموله قاچاق سلامت محور به ارزش ۶۵ میلیون تومان در استان کردستان امحاء شده است.

به گزارش ایسن، رضا میرزایی، روز پنج شنبه ۱۱ خرداد در نشست با اصحاب رسانه، اظهار کرد: امروزه دولت در دو بحث امنیت کشور و امنیت غذایی کارگروهای مهمی را برگزار می‌کند و در این دو بحث بسیار جدی است.


بیشتر بدانید: تب مالت چیست؟


 

وی ضمن اشاره به اینکه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور در اولویت‌های کمیته با مبارزه با قاچاق بوده است، بیان کرد: کمیته مبارزه با کالای قاچاق در راستای اقلام قاچاق از جمله مواد آرایشی بهداشتی و خوراکی حسایت بالایی را نشان داده و به صورت تهاجمی عمل می‌کند.

مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری کردستان عنوان کرد: با کالای قاچاقی که با سلامت مردم سر و کار داشته باشد با جدیت پیگیری و با افراد متخلف مجازات خواهد شد.

وی بیان کرد: در راستای آگاه سازی بیشتر مردم در بحث پیشگیری از کالاهای قاچاق سلامت محور، مقرر شده است با همکاری دانشگاه علوم پزشکی همایشی با محورهای مربوطه نیز برگزار شود.

میرزایی با اشاره به اینکه فرهنگ پیشگیری از مصرف کالای قاچاق باید در بین دانشجویان و دانش آموزان نهادینه شود، ذکر کرد: با توجه که استان کردستان یک استان محروم است و بیکاری در آن وجود دارد نمی‌توانیم به صورت تهاجمی با خرده فروشان برخورد کنیم اما باید در برابر کاهش این مسئله فرهنگ سازی از طریق رسانه‌ها و برگزاری کلاس‌های توجیهی انجام شود.

وی در ادامه گفت: همایش منطقه‌ای پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور با حضور استان‌هایی که گلوگاه‌های مرزی دارند از جمله آذربایجان غربی، ایلام، همدان، کرمانشاه و کردستان برگزار می‌شود.

مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری کردستان با اشاره به اینکه هر شخص حقیقی یا حقوقی اگر مکمل‌های ورزشی، دارویی و لوازم بهداشتی بدون مجوز لازم و موارد قانونی وارد کند متخلف بوده و مجازات خواهد شد، یادآور شد: در سال ۹۵ بالغ بر ۵۰ تُن محموله به ارزش ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در سال جاری هم تاکنون ۳ تُن محموله قاچاق سلامت محور به ارزش ۶۵ میلیون تومان در استان کردستان امحاء شده است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star