افتتاح پروژه‌های بهداشتی در رفسنجان با حضور وزیر بهداشت

افتتاح پروژه‌های بهداشتی در رفسنجان با حضور وزیر بهداشت

اخبار بهداشتی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، دو مرکز جامع خدمات سلامت، دو خانه بهداشت و یک ساختمان ستاد شبکه بهداشتی درمانی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به طور همزمان به بهره‌برداری رسید.

 مرکز جامع خدمات سلامت جعفرآباد در زیربنای ۵۰۰ متر مربع در یک طبقه با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

جمعیت تحت پوشش این مرکز ۶۶۴۹ نفر است.

مرکز جامع خدمات سلامت شهری شهید باهنر شهرستان انار با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در زیربنای ۵۰۰ متر مربع در یک طبقه برای جمعیت ۱۸ هزار و ۳۴۵ نفرساخته شده است.

در این مرکز، خدماتی مانند بهداشت محیط و حرفه ای، مشاوره تغذیه، مراقبت سلامت، سلامت روان و واکسیناسیون و تزریقات ارائه می شود

خانه بهداشت روستای روامهران منطقه نوق شهرستان رفسنجان با زیربنای ۲۲۰ متر مربع در یک طبقه و هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان احداث شده است. جمعیت تحت پوشش این مرکز ۱۳۰۱ نفر است

بنابر اعلام وبدا، خانه بهداشت گلشن شهرستان انار نیز با هزینه ای بالغ بر ۱۷۰ میلیون تومان در زیربنای ۱۲۰ متر مربع احداث شده و جمعیت تحت پوشش این مرکز ۱۵۰۰ نفر است

همچنین پروژه ستاد شبکه بهداشت شهرستان انار هم، با زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع در یک طبقه با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

همچنین با حضور وزیر بهداشت، طرح توسعه اورژانس و بخش مراقبت های ویژه کودکان( P.I.C.U) مرکز آموزشی درمانی حضرت علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان به بهره برداری رسید و با افتتاح این دو بخش، ۶۲ تخت بیمارستانی به ظرفیت این بیمارستان اضافه شد.

به گزارش وبدا، بخش جدید اورژانس بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب‌(ع) با هزینه ای بالغ بر ۷ میلیارد تومان و در زمینی با زیربنای ۲۷۰۰ متر مربع در یک طبقه ساخته و تجهیز شده و ظرفیت آن ۵۳ تخت است.

همچنین، بخش مراقبت های ویژه کودکان (P.I.C.U) این بیمارستان‌ با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۰هزار تومان در زمینی با زیربنای ۲۵۰ متر مربع ساخته و تجهیز شده است که دارای ۹ تخت بیمارستانی است.

کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی سلامت رفسنجاننیز  با ظرفیت ۵۰ مطب پزشک با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

این پروژه در زمینی با زیربنای ۴۱۰۰ متر مربع در ۳ طبقه با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ساخته و تجهیز شده است.

همچنین در کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی سلامت رفسنجان، خدمات مورد نیاز بیماران در رشته‌های ارتوپدی، رادیولوژی، اطفال، نوزادان، چشم، جراحی عمومی، جراحی اعصاب، داخلی مغز و اعصاب، قلب و عروق، داخلی، عفونی، اعصاب و روان، ایمونولوژی و آلرژی، نفرولوژی، اورولوژی، غدد، پوست و طب سنتی ارائه می‌شود.

گفتنی است امروز وزیر بهداشت به منظور افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی به رفسنجان رفت.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star