خوابگاه های دانشجویی ملزم به اخذ مجوز بهداشتی هستند

خوابگاه های دانشجویی ملزم به اخذ مجوز بهداشتی هستند

اخبار بهداشتی به نقل از “خبرگزاری ایرنا” ، حسین خالقی‎مجد اظهار کرد:

در برخورد با موارد بهداشتی حاد نظیر بیماری شپش در خوابگاه‌ها نیز تذکر لازم داده می شود و اگر اصلاح نشود، برخورد قانونی نیز انجام خواهیم داد.
وی در ادامه گفت:

انتظار می رود خوابگاه‌های همدان با شرکت‌های خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی قرارداد منعقد کنند و با وجود اینکه بازرسی‌ها در فواصل مختلف انجام می‌شود اما چون مکان عمومی بوده می‌طلبد خوابگاه‌ها با شرکت‌های خود کنترلی قرارداد بسته و از خدمات آنها به نحو احسن برخوردار شوند.
وی اضافه کرد:

از این پس مدیران خوابگاه‌هایی که برای دریافت مجوز به اداره بهداشت مراجعه می‌کنند را به شرکت‌های خود کنترلی و خود اظهاری بهداشتی هدایت کرده تا مسائل بهداشتی از جمله کنترل آلودگی به حشرات و جوندگان مورد توجه بیشتر قرار گیرد.


بیشتر بدانید:بهداشت عمومی چیست ؟


خالقی مجد در ادامه با بیان اینکه اگر در خوابگاه‌ها آلودگی به شپش گزارش شد باید این موضوع به اطلاع مرکز بهداشت برسد تا اقدامات بهداشتی و درمانی لازم صورت گیرد، افزود:

در راستای برنامه کنترلی در مبارزه با حشرات ، مرکز بهداشت اقدام به ارائه توصیه‌های بهداشتی می‌کند اما شرکت‌های خودکنترلی و خود اظهاری نیز باید اقدامات عملی را در دستور کار قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه در نوع برخورد با تخلفات باید کمی هوشمندانه عمل کرد و برخورد قهری جوابگو نیست، یادآور شد:

نباید تنها به شرایط خوابگاه از لحاظ بهداشتی بسنده کرد چرا که سیاست کلان بر این بوده خوابگاه‌های عمومی نظارت شده افزایش پیدا کند و سیاست تعاملی بهترین راهکار است.
وی یادآور شد:

هم اکنون بسیاری از افراد تمایلی به سرمایه‌گذاری در حوزه خوابگاه‌ها ندارند و نتیجه این امر باعث خواهد شد که دانشجویان از خوابگاه عمومی نظارت شده به سمت منازل سوق پیدا کنند که پیامدهای نابهنجاری اجتماعی از جمله گرایش به استعمال دخانیات و ناهنجاری اخلاقی بروز می کند.
هم اینک بیش از یکصدهزار دانشجو در همدان به تحصل اشتغال دارند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star